Szafki kuchenne bez nóżek są marzeniem wielu osób. Nie tylko znacznie ułatwiają sprzątanie, ale również są praktyczne oraz eleganckie. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. Dlaczego? Jakie wady i zalety mają podwieszane szafki? Co należy wiedzieć na ich temat i kiedy warto się na nie zdecydować?

Podwieszane szafki kuchenne – co warto o nich wiedzieć?

Zawieszane szafki kuchenne są rozwiązaniem, które prezentuje się niezwykle okazale, nowocześnie i pasuje do wielu różnych aranżacji. Ciekawym pomysłem jest zamontowanie taśmy LED u spodu szafek – dzięki niej w kuchni pojawi się dodatkowe źródło światła, które nada całemu pomieszczeniu ciepła i przytulności. Ponadto całość będzie wyglądać naprawdę nowocześnie.

Wybierając takie meble, należy jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio dopasować je do aranżacji pomieszczenia. Osoby, które nie mają na tyle czasu lub chęci, żeby samodzielnie przygotować projekt kuchni, powinny skorzystać z usług specjalistów, którzy z chęcią się tym zajmą. Decydując się na takie rozwiązanie, można mieć pewność, że profesjonaliści zadbają o właściwy wygląd kuchni i uczynią ją nie tylko piękną, ale również funkcjonalną. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty firmy AsKuchnie, która posiada ogromne doświadczenie, wiedzę i od lat cieszy się zaufaniem klientów.

Szafki kuchenne bez nóżek – wady i zalety

Podwieszane szafki kuchenne mają zarówno swoje wady, jak i zalety, z których powinniśmy sobie zdawać sprawę, zanim zdecydujemy się umieścić je w swojej kuchni. Do zalet z pewnością można zaliczyć:

  • stylowy wygląd,
  • wizualne powiększenie kuchni,
  • swobodny dostęp do powierzchni pod meblami.

Wiedząc już, jakie są zalety szafek kuchennych bez nóżek, możemy teraz skupić się na ich wadach, czyli:

  • łatwym gromadzeniu się kurzu, brudu, czy sierści zwierząt,
  • konieczności zwracania uwagi na udźwig szafek,
  • nieodzowności o wiele częstszego sprzątania niż w przypadku szafek z nóżkami.

Dla wielu osób wymienione wyżej wady szafek kuchennych bez nóżek nie będą jednak dyskwalifikowały tego rozwiązania. Jeśli tylko jest się gotowym na to, aby częściej sprzątać i zwracać dużą uwagę na czystość przestrzeni pomiędzy szafkami a podłogą – z pewnością jest to opcja, którą warto rozważyć, podejmując się remontu swojej kuchni.

Jak zamontować szafki kuchenne bez nóżek?

Wiele osób zastanawia się, jak zamontować szafki kuchenne bez nóżek. Choć możliwy jest samodzielny montaż, to jednak nie jest on tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Znacznie lepszą opcją jest skorzystanie z oferty firmy AsKuchnie, która w cenie wykonania mebli oferuje również bezpieczne zainstalowanie ich na ścianie. Podwieszane szafki charakteryzują się specjalnym systemem zawiesi. Oznacza to, że w przypadku osób, które wcześniej nie montowały tego typu rozwiązań, samodzielne zawieszenie szafek może stanowić duże wyzwanie – o wiele lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy wykonają to zadanie znacznie szybciej, sprawniej oraz tak, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo.