Odpowiednio urządzona oraz wyposażona kuchnia jest wyzwaniem, dla każdej osoby, która dopiero co kupiła swoje mieszkanie lub dom i zamierza podjąć się wykańczania bądź remontu tego pomieszczenia. W każdym przypadku pomocny będzie właściwie wykonany projekt kuchni na wymiar. Gdzie można go zamówić i z jaką ceną trzeba się liczyć? Co warto wiedzieć na ten temat?

Kuchnie na wymiar – co powinno znaleźć się w projekcie?

Istotne jest, aby projekt uwzględniał w sobie wszystko, co będzie niezbędne do wygodnego oraz sprawnego przygotowywania posiłków. Zawarte powinny więc w nim być:

  • Meble – to właśnie one są głównym elementem projektu kuchni, dlatego kluczem jest, aby nie tylko były odpowiednio dopasowane do wielkości pomieszczenia, ale również, żeby trafiały w gust domowników. Choć style i kolory frontów z powodzeniem można wybrać w zależności od własnych upodobań, to jednak warto pamiętać o sprawdzonej zasadzie kontrastu. Według niej ciemne blaty powinno się dobierać do białych frontów – i odwrotnie. Dobrze przygotowany projekt kuchni na wymiar musi uwzględniać tak dobrane meble, aby zachować odpowiednią ilość miejsca do przygotowywania pożywienia.
  • Sprzęty AGD – projektowanie kuchni daje możliwość precyzyjnego zaplanowania tego, w jakim miejscu powinny stanąć konkretne sprzęty AGD. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać ze standardowego ułożenia, gdzie piekarnik znajduje się pod kuchenką, to jednak równie dobrze można postawić na umieszczenie go w słupku, pod mikrofalówką. Możliwości jest wiele i to właśnie dzięki projektowi dużo łatwiej jest zdecydować, gdzie powinny znaleźć się konkretne sprzęty.
  • Stół z krzesłami – choć coraz częściej ludzie decydują się skorzystać z alternatywnej opcji, czyli blatu i hokerów, to porządny, duży stół, mogący pomieścić całą rodzinę, dalej jest marzeniem wielu osób.

Warto jednak pamiętać, że wymienione wyżej kwestie to nie wszystko. Projekt kuchni jest znacznie bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać.

Projektowanie kuchni – cena. Co na nią wpływa?

Z racji na to, jak wymagającym pomieszczeniem, jeśli chodzi o liczbę elementów, jest kuchnia, koszty jej urządzania mogą być dla wielu zaskoczeniem. Projektowanie kuchni to nie lada wyzwanie – pod uwagę należy wziąć m.in.:

  • kładzenie kafelków,
  • niezbędne materiały ścienne oraz podłogowe,
  • oświetlenie,
  • wentylację,
  • zlew i baterię,
  • podłączanie i montaż sprzętów oraz listew, okapów, czy zabudowy wnęk i szafek,
  • meble, urządzenia AGD, a także blaty.

Jak można się jednak domyślić – to dalej nie są wszystkie wydatki, które komplikują ustalenie tego, ile dokładnie kosztuje projektowanie kuchni. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że remontowanie czy też urządzanie kuchni bez projektu lub ze źle wykonanym projektem w dużej części przypadków okaże się o wiele bardziej kosztowne, niż skorzystanie z pomocy firmy, która weźmie wszystko pod uwagę.

Konkretne ceny różnią się nie tylko w zależności od firmy, z której usług się korzysta, ale także od wielkości miasta, w którym się mieszka. Średnie kwoty wahają się jednak od około 100 do 300 złotych za metr kwadratowy. Niekiedy cena ustalana jest także za cały projekt z góry. Korzystając z usług AsKuchnie projekt mebli kuchennych jest w cenie zamawianych mebli na wymiar do kuchni.

Gdzie zamówić projekt kuchni?

Projektowanie kuchni to bardzo ważna inwestycja – remont tego pomieszczenia uważany jest nie tylko za najtrudniejszy, ale również najbardziej czasochłonny. Wiele osób, które nie mają wystarczająco czasu, chęci czy umiejętności na wykonanie projektu samodzielnie, decyduje się na skorzystanie z usług firmy. Gdzie zamówić projekt kuchni, aby nie żałować?

Wybierając specjalistów, którzy wezmą na swoje barki stworzenie takiego projektu, należy pamiętać, żeby kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim doświadczeniem i jakością. Wartą uwagi firmą, która swoje usługi oferuje w mieście Wrocław, jest AsKuchnie. Ich wieloletnie doświadczenie, a także profesjonalizm poparte jest szeregiem pozytywnych opinii zadowolonych klientów. Może to dobry moment, aby zastanowić się nad remontem kuchni i postarać o odpowiedni projekt nowej?