Meble są najważniejszym elementem każdego wnętrza. To one nadają określone funkcje użytkowe pomieszczeniom. Ich forma i układ decydują o tym, jakim stopniem ergonomii charakteryzuje się dany pokój czy stanowisko pracy. Dobór odpowiednich mebli jest zatem bardzo ważny, szczególnie w przypadku miejsc, w którym wykonuje się zawody obdarzone dużym publicznym zaufaniem. Przykładem jest apteka.

To zajmie tylko minutę.

Meble do apteki i ich charakterystyka

Meble apteczne muszą spełniać wiele warunków, aby zapewniać bezpieczną i szybką obsługę pacjentów. Po pierwsze, powinny być wykonane z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Meble i blaty w aptece nie mogą być zatem wykonane z tworzyw o chropowatej powierzchni, ponieważ w zagłębieniach mogą gromadzić się zabrudzenia. Ważny jest także minimalizm w połączeniu z elegancką i prostotą szafek oraz gablot. Drzwiczki i szuflady mebli do apteki są również o wiele częściej otwierane, niż w zwykłych meblach domowych przez co muszą być dużo bardziej wytrzymałe i niezawodne. Dlatego tak ważne jest solidne wykonanie wszelkich wyrobów używanych w aptece. Wybór szafek z przeszklonymi drzwiami, ułatwi farmaceutom szybkie odnajdywanie medykamentów i sprawniejszą obsługę klienta. A przeszklone gabloty pozwolą klientom na szybkie zapoznanie się z oferowanymi w aptece kosmetykami i innymi artykułami.

Meble apteczne – kupić w sklepie czy zamówić na wymiar?

Kupując meble do apteki, musimy pamiętać o tym, aby przestrzeń, w której się znajdują, była jak najbardziej ergonomiczna. Nikt nie chce obijać się o wystające półki w czasie kilkugodzinnej ciężkiej pracy. Ponadto, szpary pomiędzy ścianami a meblami aptecznymi lub poszczególnymi sprzętami są idealnym miejscem do gromadzenia się kurzu i innych zabrudzeń. Dlatego wybór produktów tworzonych na wymiar jest w tym przypadku bardzo zasadny. Oczywiście, ta opcja jest nieco droższa, jednak nie musimy w ten sposób aranżować całej apteki. Jeśli w danym przypadku ilość zajmowanego miejsca lub spasowanie z resztą mebli nie ma dużego znaczenia, możemy dokonać tradycyjnych zakupów. Pamiętajmy jednak, że ważniejszy od chwilowego wydatku jest komfort pracy. Sprawnie spełniając swoje zawodowe obowiązki, bardzo szybko nadrobimy straty finansowe.


Nie zapominajmy o względach wizualnych!

Należy pamiętać również o tym, że powodzenie apteki w dużej mierze zależy od tego, jak jest ona postrzegana w oczach klientów. Dlatego punkt sprzedaży leków musi sprawiać wrażenie sterylnego i idealnie zorganizowanego. Dlatego najlepiej zainwestować w białe, minimalistyczne wykończenie mebli aptecznych. Ich obecność sprawia, że pomieszczenie wydaje się czystsze, bardziej przestronne i lepiej zorganizowane. Osoby kupujące będą zatem czuć, że lekarstwa są przechowywane w odpowiednich warunkach. Właśnie dlatego meble do apteki odgrywają znaczącą rolę również pod względem marketingowym. W połączeniu z ułatwieniem pracy personelowi, wybór ten powinien być oczywisty dla każdego właściciela apteki. Dlatego serdecznie zachęcamy do zakupu mebli aptecznych w AsKuchnie we Wrocławiu. Osoby zainteresowane zapraszamy do wizyty w naszym salonie lub do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną pod numerem 502 679 318