W każdym lokalu są potrzebne meble. Ich rodzaj oraz ilość zależy przede wszystkim od charakterystyki wykonywanych w danym miejscu usług. Lekarze weterynarii w swoich prywatnych praktykach codziennie korzystają z półek, szafek oraz biurek. W przypadku gabinetu weterynaryjnego meble muszą spełniać pewne normy zgodne z wytycznymi izby lekarsko-weterynaryjnej. W mieście jakim jest Wrocław istnieje bardzo dużo przychodni weterynaryjnych, które korzystają ze specjalnie zaprojektowanych zestawów mebli.

To zajmie tylko minutę.

Jakie powinny być meble weterynaryjne?

Wybór mebli do gabinetu weterynaryjnego to poważny krok dla każdego lekarza weterynarii, który otwiera własną praktykę w takim mieście jak Wrocław. Weterynarze muszą zadbać o to, aby wyposażenie przychodni spełniało normy. Meble do gabinetu weterynaryjnego powinny być odporne na zniszczenia. Niektóre materiały, z których wykonuje się meble są zbyt wrażliwe na wilgoć. 

Każdy lekarz weterynarii podczas wyboru mebli musi wziąć pod uwagę to, że czworonożni pacjenci mogą załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w gabinecie. Psy potrafią również podgryzać meble, skakać na nie i drapać po nich pazurami. Nie wszyscy właściciele zwracają uwagę na to co robi ich podopieczny w poczekalni, albo w trakcie wizyty. Ponad to w gabinecie weterynaryjnym powierzchnie powinny być łatwo zmywalne i odporne na działanie środków myjących. Fronty mebli muszą dać się wyczyścić z krwi, moczu i innych wydzielin. Co więcej, lekarze weterynarii po każdym pacjencie oraz po zakończonym dniu pracy powinni odkażać dostępne powierzchnie. W związku z tym meble do gabinetu weterynaryjnego muszą być odporne na środki odkażające oraz promieniowanie UV.

Ile kosztują meble weterynaryjne?

Ceny mebli różnią się w zależności od ich wielkości, liczby zamówionych elementów oraz materiału, z którego mają być wykonane. Zwykle każde zamówienie ustala się indywidualnie z klientem, aby jak najlepiej dopasować meble do potrzeb użytkownika. Preferencje lekarzy są różne a AsKuchnie wykonując meble na wymiar stara się dopasować meble do oczekiwań i wymagań każdego klienta. Przed zakupem weterynarz powinien zaplanować jak chciałby, aby wyglądało jego funkcjonalne miejsce pracy, w którym będzie przebywał kilka godzin dziennie.