Meble medyczne

Kompletowanie mebli do gabinetu lekarskiego może być nie lada wyzwaniem. Często pacjenci, zwłaszcza podczas pierwszej wizyty zwracają uwagę na szczegóły. Duże znaczenie ma miejsce, w którym są oni przyjmowani. Producenci mebli medycznych oferują szeroki wybór, foteli, leżanek, stolików, szafek i biurek, które różnią się między sobą nie tylko jakością, ale także ceną. Jest kilka czynników, na które trzeba zwrócić uwagę przed ich wyborem.

To zajmie tylko minutę.

Meble do gabinetu lekarskiego – na co zwrócić uwagę?

Nawet nowocześnie wyposażony gabinet lekarski powinien spełniać pewne standardy i być zaopatrzony w podstawowe meble do gabinetów medycznych. W zależności od rodzaju prowadzonych usług medycznych będą niezbędne inne meble. W każdym takim wnętrzu powinien znajdować się stolik lub biurko i przynajmniej dwa fotele lub krzesła przeznaczone dla lekarza i pacjenta. Fotel lekarski powinien mieć możliwość regulacji i zewnętrzną część pokrytą tapicerką, zaopatrzony w obrotowe kółka umożliwia sprawne przemieszczenie. Blat biurka nie może być zbyt mały, ponieważ musi pomieścić komputer i dokumentację medyczną.

Meble do gabinetu lekarskiego to także pojemne szafy do przechowywania odzieży medycznej, dokumentów, czy sporego zapasu rękawiczek jednorazowych. Meble medyczne w takim wypadku powinny być dobrej jakości, często stojące szafki służą jednocześnie za podstawę np. drukarki. Przydatna jest także mniejsza przeszklona szafka na klucz, przeznaczona do przechowywania lekarstw, dostęp do niej powinny mieć jedynie osoby upoważnione. Biurko lekarskie ma zazwyczaj kilka szuflad, Wrocław oferuje duży wybór biurek z wbudowanymi organizerami ułatwiającymi pracę. Meble do gabinetu lekarskiego muszą być dobrane w taki sposób, aby głównie ułatwiać pracę lekarzowi i w miarę potrzeb umożliwiać przyspieszenie wykonywanej pracy.

Meble medyczne do gabinetu zabiegowego – przede wszystkim funkcjonalność

Meble medyczne do gabinetu zabiegowego mają na celu ułatwienie i zwiększenie efektywności działań pracowników. Powinny być wykonane z materiałów, które można skutecznie dezynfekować. Drzwi szafy w gabinetach zabiegowych powinny być wykonane z hartowanego szkła lub jednolitej płyty oraz wyposażone w odpowiedni zamek na klucz. Meble do gabinetu zabiegowego powinny mieć zamontowane kółka, aby można je było łatwo przesuwać w inne miejsce, specyfika pracy w tym miejscu wymaga zazwyczaj mobilności. Szafy muszą być zabezpieczone przed niepożądanym otwieraniem, mogą być dwudrzwiowe albo jednodrzwiowe.

Meble do gabinetu stomatologicznego- komfort i bezpieczeństwo

Meble do gabinetu stomatologicznego są skoncentrowane wokół fotela, jest on najważniejszym elementem wyposażenia. Powinien być solidny i komfortowy, aby zapewniać dobre samopoczucie pacjentowi i swobodę ruchów stomatologowi. Stosowane fotele elektryczne umożliwiają sterowanie wysokością, a także położeniem fotela. Dobrym rozwiązaniem jest, kiedy posiada dodatkowe elementy w postaci półek na narzędzia stomatologiczne. Należy jednak pamiętać, że gabinet stomatologiczny to nie tylko fotel. Meble do gabinetu stomatologicznego muszą się dobrze wkomponować w wymiary wnętrza, duże szafki mogą zdecydowanie utrudniać poruszanie się po gabinecie i w efekcie praca jest mało efektywna. Aby gabinet wyglądał profesjonalnie, wszystkie meble do gabinetu stomatologicznego powinny być utrzymane w jednej stylistyce, Wrocław jest miejscem, gdzie można zasięgnąć porady projektanta w As Kuchnie w tej kwestii. Meble medyczne, które oferujemy naszym klientom to biurka, półki, szafy i różne szafki na sprzęt.