Drewno w nowoczesnej łazience – jak je wykorzystać?

Drewno od wieków jest uważane za jeden z najbardziej cenionych materiałów. Może ono służyć jako budulec do całych budynków, mebli, czy dekoracji. Wybór koloru mebli łazienkowych ma tutaj duże znaczenie, ale poszczególne gatunki drewna wyróżniają się nie tylko kolorem, ale także wyjątkowymi właściwościami. To właśnie dlatego drewno jest tak wszechstronne. W nowoczesnej łazience pasuje zarówno do stylu śródziemnomorskiego, jak i skandynawskiego czy rustykalnego. W niniejszym artykule podpowiemy, jak wykorzystać drewniane elementy, aby szybko i efektownie urządzić nowoczesną łazienkę z drewnem.

Drewno w łazience – znakomity wybór

W nowoczesnej łazience drewno prezentuje się świetnie i ma wiele zalet. W porównaniu do tradycyjnych materiałów, takich jak glazura i terakota, drewno ma mniejszą pojemność i przewodność cieplną. Dzięki temu, kiedy stoi się boso na drewnianej podłodze, nie odczuwa się takiego szoku jak przy kontakcie z zimnymi płytkami. Co więcej, drewno również pomaga zachować wyższą temperaturę w łazience, co wpływa na komfort podczas kąpieli lub codziennego mycia. Jednakże, jeśli chce się posiadać nowoczesną łazienkę z drewnem, warto wziąć pod uwagę stopień odporności na wilgoć i biodegradację, a także poziom kurczliwości. Meble i dodatki do łazienki wykonane z drewna muszą być solidne – w przeciwnym razie domownicy szybko będą musieli zrobić kolejny remont.

Meble łazienkowe na wymiar – najlepsze rozwiązanie

Meble łazienkowe na wymiar pozwalają na przemianę małego i niepraktycznego wnętrza w łazienkę marzeń. Są one szczególnie przydatne w pomieszczeniach ze skosami lub w wąskich łazienkach. Drewniany blat w łazience nie tylko znakomicie wygląda, ale również pasuje do większości stylów. 

Szafki pod umywalkę są absolutną podstawą wyposażenia każdej łazienki. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, warto wybrać szafki łazienkowe na nóżkach. Modele bezpośrednio przylegające do podłogi lepiej sprawdzą się w dużych łazienkach. 

Kolejnym sposobem na powiększenie wizualne pomieszczenia jest zastosowanie lakierowanych frontów, które odbijają światło. Słupki są z kolei doskonałym miejscem do przechowywania wśród mniej oczywistych mebli łazienkowych na wymiar. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej szafek, dobrym pomysłem jest zabudowanie pralki. Meble łazienkowe na wymiar mogą przybrać nietypowe formy, takie jak krzesła, stoły lub konsolki, które dodadzą pomieszczeniu uroku i pozwolą stworzyć atmosferę domowego SPA.

Pielęgnacja drewna w łazience – jak dbać o meble?

Aby chronić drewno przed wilgocią, pleśnią i grzybami, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie tych elementów w łazience. Należy je dokładnie zaimpregnować specjalnymi preparatami z każdej strony, a dopiero potem nałożyć warstwy dekoracyjne. Najlepszym zabezpieczeniem drewna w łazience jest olej, który penetruje strukturę drewna, chroniąc go przed wilgocią, jednocześnie pozwalając mu oddychać i naturalnie odparowywać wodę.

Drewno w łazience a kolor ścian i mebli

Podczas aranżacji łazienki należy odpowiednio dopasować naturalne drewno do pozostałych elementów wykończenia i wyposażenia. Klasycznym i eleganckim połączeniem jest łazienka w drewnie i bieli, lub łazienka w beżu i drewnie. Jasne ściany można uzupełnić drewnianymi meblami i blatami w ciemniejszym odcieniu brązu, a także drewnianą podłogą. Można także przełamać monotonne białe lub kremowe płytki wykładając jedną ze ścian drewnianymi panelami. Trendem jest także łazienka w drewnie i szarości, gdzie szare płytki lub ściany z betonu świetnie komponują się z elementami z ciemnego, lub jasnego drewna. Minimalistyczna łazienka w drewnie i betonie może być bardzo stylowa i elegancka, ale warto ją dobrze doświetlić i uzupełnić zielonymi roślinami, aby dodać ciepłego klimatu.

Producent mebli łazienkowych na wymiar – Wrocław

Meble na wymiar wykonane z drewna pozwalają na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i preferencji, co bez dwóch zdań zwiększa komfort użytkowania i estetykę wnętrza. Warto jednak pamiętać, aby stawiać na sprawdzonych i polecanych producentów, którzy oferują produkty najwyższej jakości, gotowe służyć domownikom przez wiele długich lat.