Szafki typu cargo

Podczas budowy domu lub urządzania mieszkania zwykle nie brakuje nam pomysłów na aranżację – trudności zaczynają się jednak w życiu codziennym. W każdym pomieszczeniu, miejsce na domowe sprzęty i akcesoria wydaje się niewystarczające. Jednym z nowoczesnych i szczególnie funkcjonalnych rozwiązań są szafki typu cargo, które pozwalają na zagospodarowanie każdej powierzchni i kreatywną odmianę kuchni.

Szafka cargo – co to jest?

Kosze cargo są bardzo popularnym elementem dobrze zaprojektowanych pomieszczeń. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych, niewygodnych półek, do których trzeba sięgać wysoko lub głęboko, chcąc wydobyć potrzebny przedmiot. Kosze są zazwyczaj wykonane z drutu o niewielkiej średnicy, który pokryty jest chromem lub specjalną farbą. Dzięki prowadnicom, na których poruszają się kosze, możliwe jest sprawnie i ciche wysuwanie ich z dowolnej szafki.

Co ciekawe, kosze cargo z powodzeniem mogą być stosowane nie tylko w szafkach kuchennych lub łazienkowych, ale również w szafach wnękowych czy wysokich słupkach w przedpokoju. Są znakomitym wyborem tam, gdzie potrzebne jest ergonomiczne i wygodne przechowywanie. Ze względu na to, że kosze mogą być wysuwane z szafki na różne sposoby, stanowią doskonałe rozwiązanie dla nietypowych i trudno dostępnych miejsc.

Doskonały wybór – kosze cargo w przestrzeni kuchennej

Kosze cargo są rewelacyjnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku kuchni na wymiar – ich konstrukcja zbliżona jest do standardowych szuflad. Jednakże, w przeciwieństwie do nich, kosze cargo są lżejsze, bardziej poręczne i znacznie wydajniejsze. Dzięki nim można z łatwością zagospodarować trudno dostępne przestrzenie, takie jak np. szafki narożne. Łatwość wysuwania idzie w parze z funkcjonalnością – domownicy mogą bez problemu uzyskać dostęp do zawartości całej szafki, a nie tylko do pojedynczej sekcji. Co więcej, kosze cargo pozwalają przechowywać przedmioty o większych gabarytach. Obecnie, kosz cargo w kuchni pełni nie tylko funkcję zamiennika szuflady, ale także może być wykorzystywany jako stylowa ociekarka, wkład do zmywarki, a nawet lodówki. Wszystko po to, aby przestrzeń w kuchni mogła być jeszcze bardziej dostosowana do potrzeb jej użytkowników.

Szafka typu cargo – świetny pomysł

Meble cargo, takie jak szafki i szuflady, są niezwykle wszechstronnym udogodnieniem dla każdego, zwłaszcza w małych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Dzięki nim można w każdym kącie stworzyć praktyczną i pojemną przestrzeń do przechowywania oraz zapanować nad bałaganem w domu. 

Wyciągi podblatowe są bardzo popularnym i często wybieranym rozwiązaniem w kuchni na wymiar. Zwykle używane są tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne szafki lub szuflady. Dzięki nim cała dostępna przestrzeń jest optymalnie wykorzystana, co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż otwarte regały, na których gromadzi się brud i kurz.

Chociaż w dzisiejszych czasach brak dostępu do produktów spożywczych raczej nie jest powszechnym problemem, to czasami przyda się więcej miejsca do przechowywania zapasów, nawet jeśli w swoim domu nie posiada się tradycyjnej spiżarni. Umieszczenie wysokiej szafki cargo obok lodówki znacznie ułatwi życie i przyspieszy pracę w kuchni, ponieważ wszystkie potrzebne do gotowania produkty będą schowane w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Jakie cargo do kuchni? Wysokie wyciągi znakomitym wyborem

Innym rodzajem koszy cargo są wspomniane wcześniej wysokie wyciągi. Jak działają? Otóż z tyłu jednej wysokiej ścianki znajduje się zestaw półek, które z łatwością można regulować. Całość wyciąga się, gdy pociągnie się uchwyt. Nowoczesne modele charakteryzują się gładkim i lekkim ruchem, nawet przy dużym obciążeniu, co eliminuje ryzyko uszkodzenia butelek lub słoików. Po wysunięciu wyciągu można uzyskać dostęp do całej zawartości szafki z różnych stron. Regulowane półki pozwalają na dostosowanie wyciągu do przechowywania przedmiotów o różnych rozmiarach. Ważną zaletą jest również możliwość całkowitego zdjęcia każdej półki. Co więcej, przydatnym wyposażeniem wysokich koszy cargo jest system cichego domykania, który pozwala na łatwe zamknięcie kosza bez konieczności stosowania siły.

Mała kuchnia to nie problem! Szafka typu cargo sprawdzi się wszędzie

Kosze cargo mogą być łatwo dostosowane do różnych rozmiarów szafek w zależności od ich wymiarów i przeznaczenia w konkretnym pomieszczeniu. Dostępne są kosze w wąskich wariantach do szafek o szerokości 15 i 20 cm, a także w szerszych modelach o wymiarach 30, 40, 50 i 60 cm. Kosze cargo mogą być również podzielone na różne kategorie, takie jak podblatowe (do 82 cm wysokości), midi (120-140 cm) i maxi (170-210 cm), z których ostatnie są dedykowane do wysokich zabudów.

Meble cargo – wady i zalety

Bez wątpienia kosze cargo są nowatorskim rozwiązaniem, które poprawia ergonomię użytkowania w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego rozmiaru. Pozwalają one wykorzystać nawet najwęższe przestrzenie w kuchni i ułatwiają przechowywanie produktów spożywczych i środków czystości. Ich największą zaletą jest łatwość dostępu do całej zawartości szafki. Jednakże jedną z wad jest zmniejszenie rzeczywistej powierzchni szafki. To jednak nie wszystko – w przypadku bardziej zaawansowanych modeli koszt związany z remontem kuchni ulega podwyższeniu. W sytuacji, gdy dysponuje się niewielkim budżetem, można, chociaż rozważyć montaż wyciągów podblatowych, aby dzięki temu maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, szczególnie w małych kuchniach. Taki krok z pewnością ułatwi domownikom codzienne gotowanie.

Meble kuchenne na wymiar – Wrocław

Chcąc odmienić swoją kuchnię, warto zawsze stawiać na sprawdzonych producentów i wysokiej jakości produkty. Decydując się na współpracę z profesjonalistami, można mieć absolutną pewność, że cała realizacja zostanie wykonana solidnie i z dbałością o każdy szczegół. Co więcej, osoby, które nie wiedzą, jakie cargo do kuchni warto wybrać lub na jaki materiał się zdecydować, otrzymają od specjalistów cenne rady i wskazówki, które ułatwią wybór właściwych mebli kuchennych na wymiar.